-
Producenci
Dziś w PROMOCJI:
Ostrze do podajnika oklejarki Storch EasyMasker lub 3M dedykowany do folii długość 25 cm
Ostrze do podajnika oklejarki Storch EasyMasker lub 3M dedykowany do folii długość 25 cm

82,50 zł

Cena regularna: 105,00 zł

Najniższa cena: 115,00 zł

67,07 zł

Cena regularna: 85,37 zł

Najniższa cena: 93,50 zł
szt.
Uchwyt do montażu maszyny do cięcia styropianu na rusztowaniu
Uchwyt do montażu maszyny do cięcia styropianu na rusztowaniu

243,54 zł

Cena regularna: 300,00 zł

Najniższa cena: 275,00 zł

198,00 zł

Cena regularna: 243,90 zł

Najniższa cena: 223,58 zł
szt
Cenniki do pobrania

Caparol Capatect 190S klej do styropianu

Dostępność: chwilowy brak na magazynie
Cena brutto: 38,47 zł 38.47
  ( 1 m2 = 6,92 zł )
Cena brutto: 38,47 zł 38.47
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 31,28 zł
  ( 1 m2 = 5,63 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 99539.
Opis

Klej do styropianu Caparol Capatect 190S jest gotowy do użycia po zarobieniu wodą. Przeznaczony do mocowania płyt styropianowych w systemach ociepleń Caparol Capatect.

Klej Capatect 190 S firmy Caparol jest stosowany do klejenia styropianu białego i grafitowego do elewacji, lub jako szpachla do wyrównywania i uzupełniania ubytków na grubość do 1.5 cm.

Klej do styropianu Caparol 190S jest jednym z najlepszych produktów do tego celu. Zastosowanie dobrego kleju zabezpiecza dodatkowo elewacje przed odklejeniem się w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaoszczędzenie kilku złotych na kleju do styropianu może się nie opłacać w ogólnym rachunku.Właściwości:

  • odporny na czynniki atmosferyczne, hydrofobowy
  • wysoce przepuszczalny dla pary wodnej.
  • długi czas gotowości do obróbki
  • dobra przyczepność do wszystkich podłoży mineralnych oraz materiału termoizolacyjnego
  • przyjazna dla środowiska
  • spoiwo mineralne z dodatkami uplastyczniającymi
  • wyważona kombinacja wypełniaczy kwarcowych i wapiennych
  • zawiera dodatki polepszające hydrofobowość, urabialność i przyczepność
  • NRO w obrębie systemów ociepleń z płytami ze styropianu: Capatect CLASSIC B, CAPATECT MINERAL, CAPATECT SI SILIKAT, CAPATECT KD SYSTEM 600

Wielkość opakowania:

Worek 25 kg

Barwa:

Szara

Zużycie:

Klej do płyt ocieplających: min. 4,0 kg /m2.

Powyższe dane są wartościami orientacyjnymi. Podczas wykonywania prac należy uwzględnić odchylenia uwarunkowane specyfiką obiektu i warunkami obróbki.

Składowanie:

W suchym miejscu, chroniąc przed wilgocią. Okres przechowywania do 12 miesięcy. Przechowywać jak produkty zawierające cement lub wapno. Gwarantowany okres redukcji chromu przy prawidłowym składowaniu: 12 m-cy
Kontenery lub silosy w okresie długich przerw technologicznych (okres zimowy) całkowicie opróżnić.

Gęstość nasypowa
ok.  1560 kg/m3

Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu
Ok. 6,8 MPa

Przyczepność
≥0,25 MPa

Przygotowanie podłoża
Mur, beton, powłoki dobrze przylegające powinny być czyste, suche, zwarte i nośne. Należy usunąć zanieczyszczenia, substancje zmniejszające przyczepność (np. olej do smarowania deskowań) oraz nadmiar zaprawy. Uszkodzone, odchodzące płatami warstwy malarskie i tynki strukturalne należy w miarę możliwości całkowicie usunąć. Odspojony tynk należy usunąć (odbić), a powierzchnię ponownie dokładnie wytynkować. Podłoża silnie chłonne, piaszczące lub pylące należy dokładnie oczyścić aż do nośnych warstw, a następnie zagruntować środkiem Sylitol-Konzentrat 111 stanowiącym ochronę przeciw odparzeniową.

Przygotowanie materiału:

Odpowiednią ilość czystej, zimnej wody (5,5 – 6 litrów na worek 25 kg) wlać do pojemnika przeznaczonego na zaprawę, a następnie powoli wsypywać suchą zaprawę. Dokładnie rozmieszać mocnym mieszadłem elektrycznym o niskich obrotach, aż do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek masy. Pozostawić na ok. 10 min. do dojrzenia i ponownie krótko wymieszać. Po upływie tego czasu materiał można w razie konieczności rozcieńczyć do konsystencji obróbki niewielką ilością wody. W zależności od warunków atmosferycznych czas gotowości materiału do obróbki wynosi ok. 2–2,5 godz.
Zaschniętej masy nie wolno ponownie rozrabiać wodą.

Warunki obróbki:
Temperatura otoczenia, podłoża lub samego materiału podczas obróbki i fazy schnięcia nie może być niższa niż +5°C i wyższa niż +30°C. Klejenia nie należy wykonywać przy bezpośrednim nasłonecznieniu lub silnym wietrze bez stosowania odpowiednich siatek lub plandek ochronnych. Nie należy stosować materiału podczas mgły oraz poniżej punktu rosy.

Czas schnięcia:

Warstwa klejowa jest całkowicie sucha i w pełni odporna na obciążenia mechaniczne po 2 - 3 dniach. Ewentualne mocowanie łącznikami mechanicznym (kołkami) należy wykonać po odpowiednim związaniu warstwy klejowej, czyli po około 24 godzinach. Masa klejowa Capatect 190 S wiąże w procesie hydratacji (uwodnienia) oraz w sposób fizyczny  tzn. przez odparowanie wody zarobowej. W związku z tym w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia ulega wydłużeniu.

Czyszczenie narzędzi:
Natychmiast po użyciu myć wodą.

Klejenie płyt izolujących
Masę klejowo nałożyć na tylną stronę płyty metodą obwodowo-punktową (wzdłuż brzegów płyty nałożyć wałek masy klejowej o szerokości ok. 5 cm, a na środku płyty 3 owalne placki masy klejowo-szpachlowej wielkości dłoni). Powierzchnia kontaktu z masą oraz grubość warstwy zależy od nierówności podłoża – materiał należy nanosić tak, aby powierzchnia kontaktu płyty z klejem wynosiła min. 40%. Masa klejowa umożliwia wyrównanie nierówności podłoża wielkości ± 1,5 cm. Płyty termoizolacyjne układać na wiązanie mijankowo pasami, przykładając i przyciskając do powierzchni z dołu do góry - dobrze dociskając. Nie nakładać kleju w miejscach styku płyt. Zapobiegać obsuwaniu się płyt i odchyleniom od pionu.

UWAGA:
Styropian w kolorze grafitowym ze względu na ciemny kolor ulega szybkiemu nagrzewaniu
pod wpływem promieniowania słonecznego.  Nawet krótkotrwałe oddziaływanie promieniowania słonecznego na styropian w tym kolorze może prowadzić do jego odkształcenia / deformacji / skurczu. Aby uniknąć zakłóceń w fazie klejenia (i wiązania zaprawy klejowej) oraz uzyskać prawidłową przyczepność przy pracy z grafitowym styropianem należy:
- składować go w miejscu zacienionym;
- kleić wyłącznie na zacienionej stronie fasady (wg zasady po słońcu tzn po przyklejeniu styropianu w czasie 24 godz. ściana nie może być nasłoneczniona);
-  stosować siatki ochronne.

 

Opinie o produkcie (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl