-
Producenci
Promocje
Blue Dolphin 330 Kij Teleskopowy 100-180 cm, DolphinXtender sytem
Blue Dolphin 330 Kij Teleskopowy 100-180 cm, DolphinXtender sytem
75,93 zł 70,50 zł 61,73 zł 57,32 zł
szt
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Start
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Start
950,00 zł 890,00 zł 772,36 zł 723,58 zł
szt.
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Medium
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Medium
1 070,00 zł 995,00 zł 869,92 zł 808,94 zł
szt.
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Smart
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Smart
875,00 zł 815,00 zł 711,38 zł 662,60 zł
szt.
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Maxi
Zestaw szpachelek, piór do gładzi Storch Flexogrip Alustar Maxi
1 470,00 zł 1 355,00 zł 1 195,12 zł 1 101,63 zł
szt.
FibaFuse taśma fizelinowa, z włókna szklanego do łączenie płyt G/K 52.4 mm x 76 m
FibaFuse taśma fizelinowa, z włókna szklanego do łączenie płyt G/K 52.4 mm x 76 m
43,61 zł 38,00 zł 35,46 zł 30,89 zł
szt.
Lakier na ściany wewn. wodoodporny AQUA CERAMIC 5l półmat Kafle w płynie
Lakier na ściany wewn. wodoodporny AQUA CERAMIC 5l półmat Kafle w płynie
409,00 zł 397,00 zł 332,52 zł 322,76 zł
szt
Lakier na ściany wewn. wodoodporny AQUA CERAMIC 1l półmat Kafle w płynie
Lakier na ściany wewn. wodoodporny AQUA CERAMIC 1l półmat Kafle w płynie
100,00 zł 95,00 zł 81,30 zł 77,24 zł
szt
Przystawka do cięcia styropianu pod kątem do noży termicznych prowadnica
Przystawka do cięcia styropianu pod kątem do noży termicznych prowadnica
150,48 zł 125,50 zł 122,34 zł 102,03 zł
szt.
Cenniki do pobrania

Caparol Akkordspachtel SF plus gotowa gładź szpachlowa natryskowa, maszynowa Airless 25 kg biała

Dostępność: na magazynie
Wysyłka w: 24 godziny

Uwaga, podany termin wysyłki zamówienia obowiązuje dla aktualnego stanu magazynowego. Jeśli potrzebujesz zamówić większą ilość, skontaktuj się z nami.
Termin wysyłki dla towarów, których nie mamy na magazynie jest szacunkowy.

Stan magazynowy: 31 szt.

Uwaga, jeśli zamówisz większą ilość towaru, to czas realizacji zamówienia może się wydłużyć, o czas potrzebny do uzupełnienia brakującej ilości.

Dostawa:

Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 107,76 zł 107.76
Cena brutto: 107,76 zł 107.76
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 87,61 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 993189
Opis

Caparol Akkordspachtel SF plus gotowa gładź szpachlowa natryskowa 25 kg biała

Gładź natryskowa firmy Caparol to produkt przeznaczony do stosowania we wnętrzach, zwłaszcza na beton gotowy oraz komórkowy. Ponadto z powodzeniem zastosujesz go także na płytach gipsowo-kartonowych, cegłach piaskowo-wapiennych oraz różnego rodzaju powłokach nośnych. Nakładanie gładzi powinno odbywać się przy wykorzystaniu agregatów o dużej wydajności, metodą cienkowarstwową. Pozwoli to na przygotowanie jednolitej, pozbawionej porów powierzchni na całym obszarze pokrycia.

Gładź maszynowa cechuje się wysoką przyczepnością do podłoża, a po natrysku łatwo ją zarówno szlifować na sucho, jak i filcować na mokro. Po wyschnięciu tworzy twardą, odporną na pęknięcia powierzchnię. Ponadto ta gładź natryskowa może być barwiona przy użyciu specjalnych barwników tego samego producenta. Bez tego gładź natryskowa jest naturalnie biała i matowa – doskonale nadaje się do malowania lub kładzenia tapet. Ostateczny efekt zależy również od stopnia jej rozcieńczenia. Jeśli potrzebne jest utworzenie faktury, po wyschnięciu ta gładź maszynowa może być nakrapiana szpachlówką. Jest to często spotykana praktyka przy sufitach.

Jeśli zastanawiasz się, jaka gładź do natrysku będzie najbardziej wygodna w użyciu, Caparol Akkordspachtel SF+ to jeden z najlepszych wyborów. Zalecane jest używanie jej w pomieszczeniach suchych. W przypadku konieczności pomalowania warto skorzystać z farb dyspersyjnych Caparol, co zagwarantuje nie tylko efekt estetyczny, ale również wzmocnienie powłoki.

Gładź natryskowa firmy Caparol cechuje się wysoką wydajnością. Po jej wykorzystaniu warstwa powinna utrzymać się przez długie lata. Jej zastosowanie umożliwia uzyskanie jakości powierzchni na poziomie Q3 lub Q4.

Pomimo swoich doskonałych cech, gładź maszynowa Caparol nie jest drogim wydatkiem. Oferujemy ją w atrakcyjnej cenie, a więc zakup nawet kilku jej wiaderek nie będzie dużym wydatkiem. Dlatego jeśli potrzebujesz solidnej, gotowej gładzi do pokrycia ścian i sufitów, będzie nie tylko dobrym wyborem pod względem jakości, ale również wypadnie najbardziej ekonomicznie.

Zastosowanie:

Do efektywnego natryskiwania, wygładzania i nakrapiania ścian i sufitów w zastosowaniach wielkogabarytowych, szczególnie polecana do stosowania na beton wytwarzany na miejscu, na gotowych elementach betonowych i z betonu komórkowego, cegle wapienno-piaskowej, płytach gipsowo-kartonowych, starych powłokach nośnych itp. Odpowiednia do uzyskania jakości powierzchni na poziomie Q3 lub Q4 (wg EUROGYPSUM)) na płytach gipsowych i gipsowo-kartonowych.

✱Q3 to szpachlowanie szerokie połączeń i jednokrotne szpachlowanie (ostre zatarcie) całych płyt dla zamknięcia porów oraz ujednolicenia tekstury i chłonności na całej ścianie. Np. pod malowanie farbami strukturalnymi lub cienkie tapety. W celu uzyskania gładkich i niewidocznych połączeń.
Q4 to szpachlowanie całopowierzchniowe. Odpowiednik idealnej gładzi dla oświetlenia równoległego przy zastosowaniu odpowiednich materiałów. Niemal całkowicie wyklucza istnienie odrysów i niepożądanych efektów na skutek oświetlenia.

Właściwości:

Bezrozpuszczalnikowa, o zmniejszonej emisji
Wodorozcieńczalna, przyjazna dla środowiska, o słabym zapachu
Wysoka przyczepność do podłoża
Bardzo twarda po wyschnięciu, nie pęczniejąca
Do szlifowania na sucho i filcowania na mokro
Dyfuzyjna
Łatwa do rozprowadzania i wygładzania
Reakcja na ogień: A2-s1,d0 wg Klasyfikacji ogniowej wyrobów budowlanych  EN 13501-1

Spoiwo: Dyspersja tworzyw sztucznych według DIN 55945.

Wielkość opakowań: 25 kg wiadro

Barwa: Biel naturalna.

Można barwić przy użyciu  max. 5 % barwników z kolekcji kolorystycznych  CaparolColor Vollton- und Abtönfarben lub AmphiColor Vollton- und Abtön­farben. Przy zamówieniu 1000 kg i więcej, w jednym odcieniu, możliwa jest dostawa materiału zabarwionego fabrycznie (kolory pastelowe).

Stopień połysku: Matowy


Składowanie:


Składować w chłodnym miejscu w temp. powyżej 0°C.

Wymagany stan podłoża
Podłoże musi być nośne, czyste, suche oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
W zależności od rodzaju i właściwości podłoża przed szpachlowaniem należy położyć odpowiednią warstwę gruntującą. Stare i połyskujące nośne powłoki przeszlifować.
Sposób nakładania

Szpachlowanie na gładko przy nanoszeniu ręcznym:
Przed przystąpieniem do pracy szpachlówkę Caparol-Akkordspachtel należy dokładnie rozmieszać i nakładać pacą stalową, nierdzewną..

Natrysk maszynowy z  nakrapianiem:
Wydajne i praktyczne jest powlekanie i nakrapianie powierzchni ścian i sufitów np. z  prefabrykatów betonowych, betonu odlewanego wygładzonego, betonu komórkowego, płyt gipsowych oraz płyt g-k za pomocą agregatów o dużej wydajności metodą cienkowarstwową.


Wykonanie:


Całą powierzchnię należy obficie natryskiwać nierozcieńczoną szpachlówką  Caparol-Akkordspachtel SF „plus" i natychmiast wygładzić przy pomocy odpowiedniej blichówki stalowej. Akkordspachtel SF „plus" można filcować na mokro lub szlifować na sucho. Po całkowitym wyschnięciu zaszpachlowanych na gładko powierzchni można je nakrapiać szpachlówką tworząc bardziej lub mniej delikatną fakturę. Wygląd uzyskanej struktury może zmieniać się w zależności od stopnia rozcieńczenia i wielkości zastosowanej dyszy. Nakrapianie stosuje się przeważnie na sufitach, które nie będą poddawane dalszej obróbce.

Wskazówki dodatkowe przy szpachlowaniu na gładko i nakrapianiu:
Przed natryskiwaniem powierzchni ścian w większych pomieszczeniach należy najpierw wygładzić szpachlą sufit. W takim przypadku także górna część powierzchni ścian, aż do wysokości osiąganej z podłogi powinna być natryskiwana i wygładzona.
Następnie dolną część powierzchni ściany szpachluje się i wygładza. Po wygładzeniu i lekkim przeschnięciu, wszystkie narożniki przemalować mokrym pędzlem. Zaszpachlować odręcznie kawerny i pęcherzyki. Przebicia rdzy zamknąć odpowiednim antykorozyjnym środkiem gruntującym np. Capalac AllGrund, po dobrym wyschnięciu szpachli.
Bardzo gładkice powierzhnie sufitów betonowych, bez zadziorów i kawern można bezpośrednio nakrapiać, bez ich wcześniejszego wygładzania.


Zespół roboczy:


Grupa robocza potrzebna do natryskiwania powinna się składać z 2-3 osób: 1 osoba natryskująca, by nanieść materiał na jednolitą grubość warstwy; 1 osoba ściągająca równomiernie nałożony materiał, a następnie wygładzająca powierzchnię; 1 osoba odpowiedzialna za obsługę urządzenia.

Zabezpieczenie powierzchni nieobrabianych:
Przed pracami zabezpieczyć drzwi i okna, najlepiej sporządzonymi na wymiar ramami drewnianymi z naciągniętą folią. Podłogi pokryć grubymi materiałami zabezpieczającymi.

Urządzenia do natryskiwania:
Caparol Akkordspachtel SF "plus" może być nakładana za pomocą agregatów tynkarskich i wysokowydajnych urządzeń typu Airless. Przy pistoletach airless usunąć wszystkie filtry.
Dysza: 0,035-0,043"
Ciśnienie: 150-180 bar
Należy dokładnie przestrzegać wytyczne i wskazówki producentów urządzeń, w tym stosować zalecane do natrysku szpachli pistolety o większym przepływie.
Temperatura materiału przy natryskiwaniu airless nie może być niższa niż +10°C.
Układ warstw na przygotowanych podłożach
Kolejne warstwy:
Przed malowaniem farbą Sylitol Bio-Innenfarbe powierzchnię zagruntować środkiem Caparol-Haftgrund. Powierzchnie wygładzone szpachlówką Caparol-Akkord­spachtel SF "plus" można po wyschnięciu malować wszystkimi nadającymi się do tego celu farbami dyspersyjnymi i lateksowymi oraz lakierami akrylowymi firmy Caparol bez ich wcześniejszego gruntowania.
Przed nakładaniem mas plastycznych lub tapetowaniem tapetami z włókna szklanego lub tkanin, konieczne jest wykonanie warstwy gruntującej środkiem Caparol-Haftgrund, a przed nakładaniem tynków z żywic syntetycznych – gruntowanie wykonać środkiem Putzgrund 610
Zużycie
Natrysk:
ok. 1500 g/m2/mm grubości warstwy

Nakrapianie:
400–700 g/m2, w zależności od porządanej faktury.
Warunki obróbki
Minimalna temperatura obróbki i wysychania:
+5°C dla podłoża i otoczenie.
Temperatura materiału podczas obróbki > +10 °C.
Czas schnięcia
Około 12-48 godzin w zależności od wilgotności, temperatury i grubości warstwy.
Czyszczenie narzędzi
Wodą
Wskazówka

Materiały Caparol-Akkordspachtel fein i mittel nie nadają się do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Ze względu na użycie naturalnych wypełniaczy możliwe są nieznaczne różnice w odcieniach. Zaleca się, aby nakrapianie i szpachlowanie powierzchni, na które nie będą nanoszone kolejne powłoki, wykonywać przy użyciu materiałów posiadających ten sam numer partii produkcyjnej.

Powierzchnie ścian, na których zostało zastosowane nakrapianie, powinny być pomalowane farbami dyspersyjnymi Caparol. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie w razie potrzeby większej wytrzymałości powłoki.

Na zwartych, słabo chłonnych podłożach mogą powstawać drobne pęcherzyki powietrza. Mozna je usunąć poprzez wygładzanie po krótkim czasie odpowietrzania. Czas, po którym należy powtórnie wygładzać zależy od temperatury i wilgotności na danym obiekcie. Gdy po wygładzeniu pojawią się ponownie pęcherzyki, oznacza to, że proces wykonany był za wcześnie. Należy wykonać wygładzanie po raz kolejny.
W przypadku szorstkich, teksturowanych powierzchni może być konieczne wyrównanie w celu uzyskania gładkiej, równej powierzchni.

Podczas korzystania ze szpachlówek zawierających gips mogą pojawić się pęcherze i łuszczenie w wyniku długotrwałej ekspozycji materiału na wilgoć. Dlatego też należy zapewnić szybkie wysychanie powierzchni poprzez odpowiednią wentylację i temperaturę.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
Opinie o produkcie (0)
Klienci wybierali również:
Caparol Histolith ArmaReno 700 weiss 25 kg
Caparol Histolith ArmaReno 700 weiss 25 kg
112,63 zł 91,57 zł
Caparol CapaDIN matowa farba wewnętrzna 10L biała B1
Caparol CapaDIN matowa farba wewnętrzna 10L biała B1
84,46 zł 68,67 zł
Caparol Capadecor VarioPutz 12.5kg kolor 19
Caparol Capadecor VarioPutz 12.5kg kolor 19
615,28 zł 500,23 zł
Caparol Metallocryl Interior 2,5L
Caparol Metallocryl Interior 2,5L
260,82 zł 212,05 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl