-
Producenci
Dziś w PROMOCJI:
Uchwyt do montażu maszyny do cięcia styropianu na rusztowaniu
Uchwyt do montażu maszyny do cięcia styropianu na rusztowaniu

243,54 zł

Cena regularna: 300,00 zł

Najniższa cena: 275,00 zł

198,00 zł

Cena regularna: 243,90 zł

Najniższa cena: 223,58 zł
szt
Ostrze do podajnika oklejarki Storch EasyMasker lub 3M dedykowany do folii długość 25 cm
Ostrze do podajnika oklejarki Storch EasyMasker lub 3M dedykowany do folii długość 25 cm

82,50 zł

Cena regularna: 105,00 zł

Najniższa cena: 115,00 zł

67,07 zł

Cena regularna: 85,37 zł

Najniższa cena: 93,50 zł
szt.
Cenniki do pobrania
Jak usunąć zielony nalot na elewacji? 0
Jak usunąć zielony nalot na elewacji?

 Jak zapobiegać wykwitom i glonom na elewacji oraz jak radzić sobie z nimi, gdy już się pojawią, stanowi kluczowy problem dla utrzymania czystości ścian zewnętrznych budynku. Wygląd zielonego nalotu na elewacji jednoznacznie wskazuje na atak glonów lub grzybów na powierzchnię budynku. Przewidywanie ich pojawienia się jest zazwyczaj trudne, ale istnieją pewne sytuacje, które mogą sugerować ryzyko wystąpienia tego problemu. Warto zrozumieć, jak dbać o czystość elewacji oraz jak postępować, gdy mikroorganizmy już zdążyły się rozwinąć na powierzchni budynku.

 

 

 Skąd biorą się glony i grzyby na elewacjach?

 Glony i grzyby to żywe mikroorganizmy, które w swoim naturalnym środowisku nierzadko tworzą piękne i wyjątkowe krajobrazy. Niestety przy sprzyjających warunkach pojawiają się również na fasadach budynków powodując brzydki i nieestetyczny zielony nalot. Plecha lub zarodniki glonów oraz grzybów unoszą się w powietrzu i osiadają tam, gdzie mają najlepsze warunki do rozwoju.

Na powstawanie grzybów i glonów na elewacji najbardziej narażone są domy położone blisko lasów, zbiorników wodnych czy też terenów podmokłych. Z tych naturalnych terenów z łatwością bowiem przedostają się one z pomocą wiatru na ściany naszych domów, zwłaszcza jeśli znajdują się one w cieniu i długo utrzymuje się na nich wilgoć. Takie właśnie środowisko jest idealne dla rozwoju glonów, w ślad za którymi pojawiają się również grzyby ( glony z grzybami tworzą związki symbiotyczne zwane porostami ).

            

 

 

Warunki szczególne sprzyjające rozwojowi glonów:

- wysoka wilgotność

- podsiąkająca wilgoć z podłoża

- zacienienie fasady, które dłużej pozostają wilgotne,

- otoczenie – bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych,

- bliskość lasu, parków, zbiorników wodnych

- strony świata, problem porastania dotyczy przede wszystkim elewacji północnych i wschodnich

 

Jak zabezpieczyć nowe fasady przed porostami?

Co prawda te mikroorganizmy nie są groźne dla mieszkańców domu, ale taki niekontrolowany rozrost sprawia, że elewacje wyglądają coraz mniej estetycznie a budynek traci na wartości. Ponadto ściany zaatakowane przez glony i grzyby mogą szybciej niszczeć i ulegać korozji. Możemy temu zapobiec zawczasu stosują odpowiednie materiały elewacyjne.

Wszystkie składniki receptur farb fasadowych marki Caparol i ich wzajemne współdziałanie zostały opracowane tak, aby do minimum zredukować ilość składników pokarmowych dla glonów i grzybów.

Aby ograniczyć ryzyko występowania mikroorganizmów, należy zabezpieczyć ściany zewnętrzne w odpowiedni sposób. W roli materiałów elewacyjnych chroniących przed grzybami i glonami świetnie sprawdzą się tynki i farby Caparol w technologii NQG. W ich spoiwie wykorzystano nanocząsteczki kwarcu, które są równomiernie rozmieszczone i tworzą trójwymiarową strukturę sieciową.

Niektóre materiały, takie jak np. ThermoSan NQG, posiadają również aktywne składniki biobójcze, które na bieżąco niszczą naniesione z wiatrem glony i grzyby i nie dopuszczają do ich rozwoju.

Jak usunąć zielony nalot?

Powierzchnie, które zostały już zaatakowane przez glony lub/i grzyby należy oczyścić mechanicznie Najlepiej zrobić to za pomocą myjki ciśnieniowej uważając aby nie uszkodzić elewacji. Niestety pomimo starannego czyszczenia nie uda nam się usunąć wszystkich pozostałości grzybów i glonów. Aby je trwałe unieszkodliwić należy zdezynfekować całą powierzchnię środkiem Capatox- specjalnym wodny roztworem biocydu zwalczającym mikroorganizmy. Nakłada się go w prosty sposób, wcierając w powierzchnię, którą chcesz zabezpieczyć za pomocą szczotki lub pędzla.

Następnie należy pomalować ściany zewnętrzne farbą fasadową chroniącą przed powtórnym zagnieżdżeniem się glonów i grzybów, jak np. ThermoSan lub Muresko .

                                                                

          

 

Komentarze do wpisu (0)

Klienci szukali również:
NIDA Gips szp. NIDA FINISH 25kg
NIDA Gips szp. NIDA FINISH 25kg

63,83 zł

51,89 zł

opak.
Drut tnący do urządzenia Budguru EPS 33
Drut tnący do urządzenia Budguru EPS 33

34,50 zł

28,05 zł

szt.
Drut wolframowy do cięcia styropianu Storch ProCut 10m
Drut wolframowy do cięcia styropianu Storch ProCut 10m

125,04 zł

101,66 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl