Caparol Cap-elast Riss-Spachtel elastyczna masa szpachlowa do rys i spękań 1,5kg
towar niedostępny
Caparol Cap-elast Riss-Spachtel 1.5 kg, elastyczna masa szpachlowa do rys i spękań
Widoczne na elewacji rysy i pęknięcia znacznie obniżają jej estetykę. Nie jest to komfortowa sytuacja zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. Na szczęście są gotowe masy szpachlowe stworzone specjalnie do tego, aby zlikwidować ten przykry problem. W naszym sklepie warta uwagi jest zwłaszcza elastyczna masa szpachlowa marki Caparol. To doskonały środek na pęknięcia każdej wielkości.
Ta masa do elewacji może być używana nawet przy temperaturze otoczenia wynoszącej zaledwie +8°C, dlatego można za jej pomocą dokonywać napraw przez większość miesięcy w roku. Proponowana przez Caparol masa naprawcza pomoże nie tylko w zakryciu ubytków, ale również stworzeniu powłok mostkujących oraz w pewnym stopniu ochroni przed zanieczyszczeniami z powietrza. Jej zastosowanie daje trwały efekt, zapewniając perfekcyjny wygląd fasady.
Elastyczna masa szpachlowa produkcji Caparol jest przyjazna dla środowiska i wodorozcieńczalna. Ma słaby zapach, dzięki czemu po pokryciu nawet dużego obszaru nie odczuwa się żadnych woni. Można nakładać ją ręcznie – pędzlem, wałkiem lub szczotką – lub za pomocą urządzeń natryskowych. W normalnych warunkach wysycha już po 24 godzinach i nadaje się wówczas do malowania. Uwaga – przy niższych temperaturach i wysokiej wilgotności elastyczna masa szpachlowa może potrzebować więcej czasu do wyschnięcia.
Podobnie jak i inne gotowe masy szpachlowe w naszym sklepie, także ta akrylowa propozycja jest niezwykle wydajna oraz dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz doprowadzić elewację do porządku – zamów ją już dzisiaj!
Dane techniczne:
- Minimalna temperatura stosowania: +8°C dla podłoża i otoczenia
- Spoiwo: dyspersja tworzyw sztucznych według DIN 55945
- Gęstość: ok. 1,75 g/cm3
- Pojemność opakowania: 1.5 kg
Zalety:
- Wodorozcieńczalne, przyjazne dla środowiska, o słabym zapachu
- Odporne na warunki atmosferyczne
- Chroniące przed wnikaniem CO2 – sd CO2 > 50 m
- Elastoplastyczne, spajające pęknięcia, doskonale kryjące egalizujące podłoże
- Odporne na działanie zasad, nie zmydlające się
Odpowiednie podłoża:
Podłoże musi być suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
Przygotowanie podłoża
Tynki PII i PIII (wg DIN 18550):
Nowe tynki po odpowiednio długim okresie sezonowania (zwykle po 2 tygodniach przy temperaturze 20°C i wilgotności 65%) nadają się do malowania. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. wiatr lub deszcz należy znacznie wydłużyć okres sezonowania. Poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy gruntującej z CapaGrund Universal zmniejsza się ryzyko wystapienia wykeitów wapiennych i możliwe jest malowanie już po 7 dniach.
Stare tynki: miejsca naprawy tynku powinny być dobrze związane i suche. Oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Zagruntować środkiem Dupa-grund.
Beton:
Zabrudzone lub pylące i ścierające się powierzchnie betonowe oczyścić mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Lekko chłonne lub gładkie powierzchnie zagruntować środkiem CapaGrund Universal. Piaszczące, kredujące, chłonne powierzchnie gruntować środkiem Dupa-grund.
Nośne powłoki z farb dyspersyjnych i lakierów:
Powierzchnie błyszczące zmatowić (przeszlifować). Kredujące powłoki z farb dyspersyjnych oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Gruntować środkiem CapaGrund Universal. W przypadku innego sposobu oczyszczania gruntować środkiem Dupa-grund.
Nośne, stare, elastoplastyczne powłoki z farb dyspersyjnych:
Oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem lub zmyć wodą z dodatkiem dostępnych na rynku środków powierzchniowo-czynnych. Spłukać strumieniem wody. Warstwę gruntującą wykonać środkiem CapaGrund Universal. Warstwę pośrednią i wierzchnią wykonać materiałem Cap-elast Phase 2, o satynowym połysku lub matowym środkiem PermaSilan.
Nośne powłoki tynków z żywic syntetycznych (z wyjątkiem systemów ociepleń):
Stare tynki oczyścić stosując odpowiednią metodę. W przypadku czyszczenia na mokro podłoże dobrze osuszyć przed dalszą obróbką. Gruntować środkiem CapaGrund Universal.
Nienośne powłoki lakierów, farb dyspersyjnych lub tynków z żywic syntetycznych:
Całkowicie usunąć stosując odpowiednią metodę, np. w sposób mechaniczny lub przez wyługowanie, a następnie oczyszczenie strumieniem gorącej wody pod ciśnieniem. Słabo chłonne lub gładkie powierzchnie zagruntować środkiem CapaGrund Universal. Powierzchnie pylące, piaszczące i mocno chłonne zagruntować środkiem Dupa-grund.
Nienośne warstwy mineralne:
Całkowicie usunąć przez zeszlifowanie, zeszczotkowanie, zeskrobanie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. W przypadku oczyszczania na mokro powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia przed dalszą obróbką. Zagruntować środkiem Dupa-grund.
Powierzchnie zanieczyszczone spalinami przemysłowymi lub sadzą:
Oczyścić odpowiednią metodą np. strumieniem wody pod ciśnieniem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
Powierzchnie pokryte pleśnią, glonami lub mchem:
Nalot z pleśni, mchów lub glonów usunąć mechanicznie lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Powierzchnie zdezynfekować środkiem grzybobójczym Capatox i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Powłokę wierzchnią wykonać farbą Cap-elast Phase 2-W.
Mur licowy z rysami w spoinach:
Uszkodzone, spękane fugi zeskrobać do głębokości ok.10 mm i zagruntować środkiem Dupa-grund. Po całkowitym wyschnięciu wypełnić szpachlówką Capelast Riß-Spachtel. Dobrze wysuszyć przed nałożeniem kolejnej warstwy. Jeżeli w warstwie pośredniej pojawią się brązowe przebarwienia, to powłokę wierzchnią należy wykonać bezwodną farbą fasadową Duparol (karta informacyjna nr 150).
Powierzchnie z wykwitami solnymi:
Występującą na powierzchni sól usunąć przez zeszczotkowanie na sucho. Zagruntować środkiem Dupa-grund. W przypadku powlekania powierzchni z wykwitami solnymi nie ma gwarancji trwałego przylegania warstwy i likwidacji wykwitów solnych.
Sposób nakładania
Cap-elast Phase 1/Cap-elast Phase 2-W:
Nakładać pędzlem, wałkiem lub szczotką.
Cap-elast Phase 2:
Nakładać pędzlem, wałkiem lub szczotką, a także urządzeniami natryskowymi.
Natrysk airless:
Kat natrysku: 50°
Dysza: 0,025–0,031"
Ciśnienie: 150 bar
Narzędzia po użyciu umyć wodą.
Cap-elast Faserpaste:
Nakładać w stanie nierozcieńczonym packą ze stali nierdzewnej. Wymieszać przed użyciem.
Zużycie
Cap-elast Phase 1:
Minimalne zużycie: 500 ml/m2 na jeden cykl.
Cap-elast Phase 2/Phase 2-W:
Minimalne zużycie: 230 ml/m2 na jeden cykl.
Capamix Cap-elast:
Minimalne zużycie: 300 g/m2 na jeden cykl.
Cap-elast Faserpaste:
Minimalne zużycie: 1,1 kg/m2 na mm grubości warstwy.
Warunki obróbki
Minimalna temperetura stosowania i wysychania:
+8°C dla podłoża i otoczenia.
Czas schnięcia
Cap-elast Phase 1
W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadaje się do malownia po 24 godz.
Cap-elast Phase 2/Phase 2-W
W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest odporna na działanie opadów atmosferycznych po 24 godz. Przy niższych temperaturach i wyższej wilgotności czas ten ulega wydłużeniu
Cap-elast Faserpaste
Zależy od wilgotności powietrza, temperatury i grubości nanoszonej warstwy. Ok. 24 godz. na 1mm grubości w temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65%.
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!
224,99 zł
182,92 zł
20,50 zł
16,67 zł
173,75 zł
141,26 zł
16,14 zł
13,12 zł
45,21 zł
36,76 zł
1 235,00 zł
1 004,07 zł
57,03 zł
46,37 zł
38,46 zł
31,27 zł